Jak se stát nulou ve třech krocích

 

 

Za prvé)

buďte féroví, snažte se k životu a lidem přistupovat tak, jak jste přesvědčeni, že je to opravdu správné a jak chcete, aby se oni chovali k  vám. Nepomlouvejte nikoho za zády. Jestli máte s někým problém, vymáčkněte ze sebe zbytky diplomacie, i když se vám nechce, a řekněte mu co si myslíte slušně a na rovinu, abyste měli čistý stůl.

Udržujte svěřená tajemství a nesnažte se být rádcem, stačí být posluchačem. Každý je zodpovědný za svůj život sám. Vy nejste ti, kdo jeho problémy vyřeší, vy nejste ti, kdo mají právo soudit.. Nechodíte v jeho botách.

Zkuste být víc tolerantní a empatičtí. Každý má důvod být někdy protivný, či smutný. I vy. Nenahlížejte na někoho jednorázově, díky nějaké jeho momentální slabosti, ale vzpomeňte si, že jste ho doteď považovali za fajn člověka. Nelámejte nad nikým hůl. Přemýšlejte o tom, co se děje, jestli by jste mu mohli pomoct.

Za druhé)

buďte hrdí. Snažte se být  pyšní na to, že nejste podrazáci, že se opravdu poctivě snažíte uspět ve filmu, který se nazývá "Život". Nelezte zbytečně nikomu do zadku, protože jak se jednou dáte na podobnou cestu, je zle. Pokud v sobě máte onu špetku hrdosti a  charakteru, začnete s tím mít dříve, či později problém. Snažte se vždy dát víc, než se vám může vrátit.

Za třetí)

buďte opravdovým přítelem. On se vždycky najde někdo, kdo vás podrazí.

Máte za sebou život bez zásadních podrazů na druhých? Buďte v klidu, nikoho to nezajímá.

 

Závěr

Nesnažte se změnit k horšímu.